Skip to main content

Pomáhejme společně: 

Charitativní utkání 4. 9. 2021

Je další z projektů naší iniciativy, tentokráte zaměřený na pomoc pěti rodinám. Společně budeme pomáhat Terezce Vepřkové, Lucince Čechové, Natálce Hudečkové, Tomíkovi Burghardtovi a Mikuláši Rakovi v sobotu 4.září v Olomouci. Již ráno v 9 hodin začne ve sportovním areálu Řepčín dětský fotbalový turnaj SIGMUND CUP pro kategorii U11 (ročník narození 2011), kde se utká 16 týmů v boji o vítězství v turnaji. Sportující děti, jak je našim zvykem, přispějí svým startovným do celkové sbírky. Poté bude v 17 hodin následovat charitativní utkání týmu osobností DĚTI DĚTEM proti týmu REAL TOP PRAHA.

Jak můžete pomoci ?

Možností je hned několik :

  • Koupí vstupenky na utkání
  • Hotovostí do sbírky přímo na turnaji v Řepčíne či na utkání na Andrově stadionu
  • Převodem na sbírkový účet
  • Platbou přes QR kód
  • Přes platformu Donio

Ze srdce děkujeme.

Program charitativního dne

Charitativní den začne v 9 hodin turnajem Sigmund Cup pro malé fotbalisty do 11 let. Turnaj, jehož partnery jsou Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj a Mercedes-Benz Moravia, se bude konat na travnatých hřištích ve sportovním areálu v Řepčíně a zúčastní se ho 16 mužstev. V tuto chvíli přislíbili účast SK Sigma Olomouc, 1. FC Slovácko, FC FASTAV Zlín, MFK Vyškov, Jeseník, Šumperk, SFC Opava, FK Prostějov, FK Přerov a SK Hranice.

Odpolední program poté bude pokračovat v 17 hodin na Andrově stadionu a nabídne utkání osobností z týmu Real Top Praha, proti nimž se postaví známé tváře reprezentující iniciativu Děti dětem. Fanoušci se tak mohou těšit například na bývalé hráče Sigmy Davida Rozehnala, Martina Blahu, Michala Ordoše, Michala Kováře, Aleše Škerleho, Radoslava Látala, fotbalistu Mladé Boleslavi Vojtěcha Smrže nebo hokejistu Marka Peksu. Za Top Real Praha pak potvrdili účast fotbalové hvězdy Petr Švancara, Karel Rada, Marek Heinz, Vladimír Šmicer, Marek Jankulovski, Adam Varadi, šéfkuchař Přemek Forejt nebo herec Jakub Štáfek. Další hvězdná jména budou postupně potvrzována.


Na Andrově stadionu se společně pomáhalo!

04.09.2021

Ve sportovním areálu v Řepčíně a na Andrově stadionu se dnes společně pomáhalo. Nejdříve se během dopoledního programu proti sobě utkali malí fotbalisté do 11 let a odstartovali tak 1. ročník turnaje Sigmund Cup. Odpoledne se pak odehrálo charitativní utkání týmu Real Top Praha a týmu Děti dětem na podporu pěti handicapovaných dětí – Lucinky, Tomíka, Terezky, Natálky a Mikuláše. Výtěžek z obou těchto sportovních akcí byl poté věnován právě jim.

„Dnes to byl povedený den. Jsem moc rád, že proběhl také Sigmund Cup. Je příjemné vidět děti znovu sportovat bez omezení. Zápas na Andrově stadionu splnil svůj účel. Vybrala se krásná částka, která dětem a jejím rodinám pomůže,“ řekl bývalý hráč Sigmy David Rozehnal. „Velké poděkování patří Rosťovi Vaňkovi a všem, jenž se podíleli na organizaci tohoto zápasu,“ dodal.

Finanční částka, která byla dětem věnována, se skládala z příspěvku Fotbalové asociace České republiky (50 000 Kč), týmu Real Top Praha (50 000 Kč), Sigmy Olomouc – A týmu, B týmu, mládeže, zaměstnanců (89 742 Kč), startovného týmů, jenž se zúčastnily Sigmund Cupu, partnerů a podporovatelů iniciativy Děti dětem, příspěvků z kasiček, které jste mohli potkat v Řepčíně i na Andrově stadionu, a především také ze vstupného vás všech, kteří jste dorazili přímo na Andrák!

Celkem jste nám dnes pro Lucinku, Tomíka, Terezku, Natálku a Mikuláše pomohli dát dohromady částku 307 887 Kč! Všem vám moc děkujeme!

„S nadací Děti dětem jsme navázali spolupráci už před Zápasem století a těší nás, že v ní nadále pokračujeme. Dnes jsme prožili úžasný sportovní den, díky kterému se nám podařilo vybrat přes 300 000 Kč. Chtěl bych mockrát poděkovat všem osobnostem z obou týmů, že si našli čas a vážili cestu do Olomouce,“ uvedl marketingový manažer Sigmy David Holly.

Sigmund Cupu v Řepčíně se zúčastnilo celkem 16 mužstev z regionu. Ta se rozdělila do 4 skupin, umístění jednotlivých týmů ve skupinách dopadlo následovně:

Skupina Děti dětem

1. HFK Olomouc

2. Přerov

3. Opatovice

4. Šternberk

Skupina Konferenční liga

1. Pardubice

2. Jeseník

3. Bruntál

4. Uničov

Skupina Evropská liga

1. Prostějov

2. Hranice

3. Hlučín

4. Děti dětem

Skupina Liga mistrů

1. Sigma Olomouc (modrá)

2. Zlín

3. Sigma Olomouc (bílá)

4. Líšeň

Během sportovního dne v Řepčíně jsme také slavnostně dodatečně otevřeli nové hřiště a potkali se s bývalým fotbalistou a reprezentantem Vladimírem Šmicerem a záložníkem Sigmy Kubou Matouškem. Oba rozdali malým fotbalistům nespočet autogramů.

Charitativní utkání na Andrově stadionu mezi Real Top Praha a Děti dětem skončilo remízou 4:4. Hattrickem se blýsknul hokejista Jakub Voráček. Ten při zápase ocenil snahu svých spoluhráčů: „Jsem týmový hráč, mám hlavně výborné spoluhráče. Láďa Hampl to perfektně oběhal. Vždycky je fajn zahrát si proti klukům, kteří to fakt umí. Fotbal je samozřejmě úplně jiný pohyb než hokej. V rámci přípravy na sezónu je to pro mě takový test, jak jsem na tom fyzicky,“ pověděl hokejový reprezentant.

Další branku za Real Top Praha přidal Jan Rajnoch. Za tým Děti dětem skórovali dvakrát Pavel Hapal, Marek Peksa a David Rozehnal.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci utkání. Ale především těm, jenž věnovali jakoukoliv finanční částku Lucince, Tomíkovi, Terezce, Natálce a Mikulášovi!