Skip to main content

Anička Vavříková

Ahoj jmenují se Ivana. Před dvaceti lety jsem byla obdarovaná vyjímečnou dcerou Aničkou. Chtěla bych vám nyní povyprávět její životní příběh.

Anička se do jejího jednoho roku projevovala jako zdravé dítě . Poté jsme začali pozorovat zdravotní problémy. Objevili se křeče – nejprve febrilní a později epileptické. Z tohoto důvodu jsme s Aničkou podstupovali mnohá vyšetření, která postupně odhalovala její diagnózu - primární mikrocefalie. Její mozeček je malý a vyvíjí se nestandardně . V jejich nynějších 18 letech je jako u pětileté dívky. S tím je také spojena porucha učení a mnoho dalších specifických potíží a trápeni.

Přes všechny trable nás život baví a žijeme ho s úsměvem.

S Aničkou jsme sami a bydlíme v Šumperku, kde navštěvuje speciální školu v Pomněnka Šumperk. Rovněž pravidelně rehabilitujeme, ale hlavně cvičíme v Pontis Šumperk. Tato cvičení Aničce pomáhají ve všech směrech. Rovněž má ráda koníčky, proto, jak nám to situace dovolí jezdíme na hyporehabilitace.

Velmi děkujeme za pomoc, kterou jistě použijeme na tolik potřebná cvičení, která bohužel nejsou hrazena zdravotní pojišťovnou.


 Prostředky na pomoc Aničce zasílejte na: