Skip to main content

Andělka Šindlerová

Andělka dostala na startu života jasný ortel od lékařů, že nepřežije, postupně se po 7 měsících byla schopna dostat z umělé plicní ventilace a konečně mohla jít s námi domů. I když začátky byly neskutečně těžké a pořád nás provází střídání fajn období s těmi těžkými, Anďa se navzdory své diagnóze posouvá vpřed a každý krok vpřed je velkým úspěchem, každodenní dřinou, péčí 24 hodin denně 365 dní v roce. Na úplném začátku bylo údajně bezproblémové těhotenství, ze kterého nakonec vznikl předčasný porod koncem pánevním, těžká porodní asfyxie, oživování. Až při druhém a třetím těhotenství jsme se dozvěděli,že problém u všech tří dětí byl stejný, růstová restrikce plodu, preeklampsie, což nikdo u prvního těhotenství neodhalil.

Naše Andělka je velká bojovnice, i přes další zástavu srdce, oživování, nespočet infekcí a následných sepsí ještě v nemocnici si svůj život doslova vybojovala. A my se snažíme ze všech sil, aby měla podobně šťastné dětství jako její zdraví vrstevníci. Z nemocnice jsme odcházeli se slovy lékaře, že je to dítě, které tady nemělo už být, počítejte s nejhoršími následky.

Dnes má Andělka 5 let a bojuje statečně se svými diagnózami, DMO, celkově opožděným psychomotorickým vývojem,dysfagií, bulbární dysartrií, dysfázií, dalekozrakostí, světloplachostí, znaky CVI, poruchou spánku, úzkostmi, narušenou jemnou motorikou, ortopedickou vadou nohou, poruchou senzorické integrace. V pěti letech je schopna samostatné chůze zatím nejvíce doma a v prostředí,kde si je jistá, za ruku pak ujde vzdálenost do 200 m, vše je velmi nejisté a upevňuje se velmi pomalu, i přes prognózu že se nebude nikdy hýbat, začíná víc a víc chodit, že nebude nikdy jíst ani pít, zvládá sama sníst mixovanou stravu a vypít malé množství tekutin, že nebude reagovat, dorozumívá se pomocí českého znakového jazyka. Na všem intenzivně pracujeme, posuny jsou pomalé, ale jsme za ně neskutečně rádi a taky za každý den,kdy jsme spolu a strávíme ho v dobré náladě a ve zdraví.

Veškeré finance od dárců jsou použity na speciální kompenzační pomůcky, neurorehabilitace, speciální terapie, které Andělce moc pomáhají a posouvají ji vpřed.

 Prostředky na pomoc Andělce zasílejte na: