Skip to main content

17.6.2017 - Pomoraví Cup 2017        46 126Kč

Sobotu 17.6.2017 se na hřišti TJ Jindřichov konal již třetí ročník turnaje přípravek Pomoraví Cup 2017. Celý turnaj měl charitativní podtext a to pod názvem "Hrajeme pro Elenku", kdy všechny zúčastněné týmy přispěly částkou 1 800,- Kč na léčbu Elenky Vojtkové (@elenka.vojtkova), která trpí Westovým syndromem (časté epileptické záchvaty). Rovněž probíhala veřejná sbírka, kdy každý z diváků mohl přispět dle svého uvážení. Všem zúčastněným týmům i divákům musíme velice poděkovat, protože se nám podařilo vybrat nádhernou částku ve výši 46 126,-Kč., kterou si symbolicky přišel vyzvednout zástupce rodiny Vojtkových děda Richter.

Maminky jako každoročně připravily pro návštěvníky vyhlášené domácí speciality a to škvarkovou a tvarůžkovou pomazánku, držtkovou polévku, zvěřinový guláš a spoustu bábovek a sladkostí, kde byly nejžádanější perníky jednotlivých zúčastněných týmů.

Samotný turnaj byl rozdělen do tří skupin a to předpřípravka, mladší a starší přípravka, kdy se hrálo na 4 hřištích současně.

Předpřípravka : Miniturnaje se zmatnilo 7 týmů. Kluci a holky hráli v systému každý s každým, kdy jsme neevidovali výsledek. Pouze se utkání odehrálo. Radost ze hry zde byla patrná a vládla zde přátelská a radostná atmosféra. Pomoraví Cupu 2017 se zůčastnily týmy : Baník Ostrava 2010, dva týmy ze Sigmy Olomouc 2010,TJ Soko Nový Malín, TJ Sokol Štíty 2010, FK Šumperk 2010 a domácí tým z RSKM Horního Pomoraví.

Mladší přípravka : Zúčastnilo se 8 týmů, kdy se opět hrálo každý z každým. Hra měla spád díky rozlosování. Každý si zahrál 7 utkání. Hrací doba utkání byla stanovena na 12 minut a po jeho skončení následovali 3 pokutové kopy o jeden soutěžní bod. Tato metoda se nám osvědčila již v minulém roce, kdy děti mohou na pokutové kopy porazit favority z Baníku Ostrava či FK Šumperk. Celkové umístění bylo : 1.TJ Sokol Třebeš,2. TJ Sokol Nový Malín 2008, 3. RSKM Horní Pomoraví, 4. FK Šumperk C 2008, 5. FC Baník Ostrava 2009 B, 6. FK Šumperk 2008 B, 7. FK Šumperk 2009, 8. TJ Jeseník 2008

Starší přípravka : Rovněž se zúčastnilo 8 týmů se stejnými pravidly jako mladší přípravka. Celkové umístění bylo : 1. FC Baník Ostrava 2008, 2. TJ Jeseník 2007, 3. Dynamo Javorník, 4. TJ Sokol Nový Malín 2007, 5. FK Šumperk 20085 A, 6. FC Baník Ostrava 2009 A, 7. TJ Baník Staré Město, 8. TJ Sokol Štíty 2007

Každý zúčastněný fotbalista obdržel pamětní medaili, tým pohár. Bylo rozdáno i spoustu individuálních ocenění a to nejlepší hráč daného týmu a poté nejlepší hráč turnajů, nejlepší střelec turnajů a rovněž nejlepší brankař turnajů. Děti rovněž absolvovali dovednostní soutěže, kdy byly oceněni tři nejlepší .

V obědové pauze probíhal přátelský zápas maminek RSKM Horního Pomoraví a maminek FK Šumperk, kdy byly úspěšnější dámy ze Šumperka v poměru 6:9. Kluci a holky si zahráli několikrát soutěž o krále střelců.

V průběhu turnaje si děti mohly zakoupit lístky v tombole, kdy každý lístek byl výherní. První cena byly kopačky Milana Baroše, druhá míč podepsaný od tváří turnaje a to hráče MFK Karviné Vojty Smrže a hráče SK Sigmy Olomouc Martina Antla, třetí cena byla kšiltovka . Výše zmínění profesionální fotbalisté byli přítomni na turnaji a velice ochotně se podepisovali všem dětem. Na závěr poté předávali dětem ceny.